Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
Рибки навчать... піклуватися про інших

Не варто заводити вдома рибок тільки тому, що так модно, вважає психолог “Психосоматичного ценотру” Владислав Газолишин. Потрібна внутрішня готовність мати постійний контакт із природою.

— Нема такого типу людей, яким зашкодив би акваріум, — зазначає психолог. — Більше важать фізіологічні особливості людини, ніж психологічні. Важливо, чи немає у вас алергії на рибок, корм чи якийсь складник, що додають у воду. Акваріум не лише заспокоює. З його допомогою виховується вміння піклуватися про когось, вважає В.Газолишин. Адже рибки, як жодна інша домашня тваринка, залежні від людини. Тому акваріум психолог радить завести молодим людям — аби вони виховували в собі готовність до сімейного життя. — Я порадив би придбати акваріум батькам, які мають школяра, щоб навчити його відповідальності, — зазначає В.Газолишин.
— Особливо якщо дитина в сім’ї одна. Причому вона повинна все робити сама. І не треба боятися, що малий щось зробить не так. Варто почати з дешевших рибок та рослин і поступово перейти до дорожчих. На думку психолога, рибки вдома потрібні також людям, у яких динамічна робота, часті відрядження та ділові зустрічі. — Удома повинна бути якась противага активному способу життя, куточок спокою, — каже наш співрозмовник. — Активній людині треба усамітнитися хоча б на деякий час. А особливо корисно мати акваріум, на думку пана Газолишина, людям творчих порфесій. Адже вода — це одна з вічних стихій, вона дає стимул для творчості. До речі, акваріуми мають культові зараз письменники Патрік Зюскінд та Паоло Коельйо.
Оригінал статті на сайті http://20minut.ua