Друк

Рибки навчать... піклуватися про інших

Не варто заводити вдома рибок тільки тому, що так модно, вважає психолог “Психосоматичного ценотру” Владислав Газолишин. Потрібна внутрішня готовність мати постійний контакт із природою.

— Нема такого типу людей, яким зашкодив би акваріум, — зазначає психолог. — Більше важать фізіологічні особливості людини, ніж психологічні. Важливо, чи немає у вас алергії на рибок, корм чи якийсь складник, що додають у воду. Акваріум не лише заспокоює. З його допомогою виховується вміння піклуватися про когось, вважає В.Газолишин. Адже рибки, як жодна інша домашня тваринка, залежні від людини. Тому акваріум психолог радить завести молодим людям — аби вони виховували в собі готовність до сімейного життя. — Я порадив би придбати акваріум батькам, які мають школяра, щоб навчити його відповідальності, — зазначає В.Газолишин.
— Особливо якщо дитина в сім’ї одна. Причому вона повинна все робити сама. І не треба боятися, що малий щось зробить не так. Варто почати з дешевших рибок та рослин і поступово перейти до дорожчих. На думку психолога, рибки вдома потрібні також людям, у яких динамічна робота, часті відрядження та ділові зустрічі. — Удома повинна бути якась противага активному способу життя, куточок спокою, — каже наш співрозмовник. — Активній людині треба усамітнитися хоча б на деякий час. А особливо корисно мати акваріум, на думку пана Газолишина, людям творчих порфесій. Адже вода — це одна з вічних стихій, вона дає стимул для творчості. До речі, акваріуми мають культові зараз письменники Патрік Зюскінд та Паоло Коельйо.
Оригінал статті на сайті http://20minut.ua