Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
Що робити для втілення своїх мрій у життя, розповідають тернопільські психологи

Ще ніби нещодавно святкували Новий рік. Нам бажали усіх благ і здійснення усіх мрій... Напередодні нового року хотілось, щоб у нашому житті трапилось маленьке диво, а 2007 рік був кращим за попередній. Та із настанням нового року ніяких чудес у більшості з нас не було, а бажання на майбутнє залишились дуже розмитими і не конкретними. А через рік усе це повториться знову. Чому ж дехто активно втілює в життя свої плани на майбутнє, а дехто стоїть на місці і чекає, що мрії здійсняться самі собою?

Ще в 60-х роках минулого століття психологи зацікавились, чому люди з однаковими здібностями, знаннями і матеріальним забезпеченням по-різному просуваються своєю кар’єрною драбиною, розповів голова тернопільського осередку психотерапевтів Владислав Газолишин. Виявилось, що на кар’єрний рість насамперед впливають особисті якості людини. Тоді психологи поділили усіх людей на два типи: X та Y. Люди типу X — цілеспрямовані, вольові, мають якості лідерів. Серед людей цього типу багато спортсменів, політиків, бізнесменів. —    Зазвичай більшого в житті досягають люди типу X, вони люблять втілювати в життя свої задуми і плани, при цьому вести за собою більшість, — пояснює Владислав Газолишин. — А людям типу Y простіше не намагатись бути активними, а просто йти за “Іксами”. Є людина пасивною чи активною за зовнішніми ознаками визначити важко, продовжує пан Газолишин. Але в цьому може допомогти психолог. У житті люди пасивного типу Y в душі залишаються дітьми, тому вони життєрадісні, оптимістичні, часто стають справжньою душею компанії. Натомість люди активного типу зазвичай володіють такими якостями як скупість, злість, навіть агресія.Звісно, пасивні люди рідко зізнаються оточуючим у тому, яка їхня життєва позиція. Інколи люди типу Y намагаються перебороти себе і стати дуже активними, тому що сьогодні просто модно бути такими. Але тоді вони просто йдуть проти своєї природи, борються з власним організмом і психікою. Пан Газолишин рекомендує таким людям просто знайти спокійну роботу зі стабільною зарплатнею і не ламати свою природу. А найкраще, коли ці два типи поєднуються і доповнюють один одного. Тоді у житті встановлюється рівновага.— Бажаю, щоб кожен X знайшов свій Y. І у них, чи то в житті, чи то в кар’єрі встановилась рівновага, — каже Владислав Газолишин.
Інколи буває, що свої мрії, задуми та плани людина не може здійснити через те, що вони досить суперечливі. Наприклад, хтось мріє про розкішний автомобіль, але працювати, щоб заробити гроші на авто, не хоче. А інший мріє бути відомим актором, однак навіть до театрального училища вступати не хоче. Такі протиріччя у бажаннях частіше трапляються в пасивних людей, пояснює пан Владислав. Це як у старому доброму анекдоті. Чоловік довго просив Бога: “Боже, ну допоможи мені виграти у лотерею. Ну чому мені так не щастить? Господи, ну допоможи мені...” Зрештою, це набридло навіть Богові, який просто з неба промовив: “Чоловіче, а ти хоч лотерейний білет купувати пробував?”Люди часто скаржаться, що їхнє життя сіре і нецікаве. Але коли запитати, чого конкретно вони хочуть від майбутнього, вони просто знизують плечима... Щоб наші мрії і бажання здійснювались, треба принаймні чогось бажати. — Життя у кожного з нас таке, що воно йде немовби полосами, — каже Владислав Газолишин. — Коли людина виснажується, настає чорна полоса. Добре, якшо є кілька вихідних днів, свята, коли можна відпочити і набратися сил. Активні люди у такі дні визначаються зі своїми планами на майбутнє, а пасивні усвідомлюють, що не варто зайвий раз перенапружуватись.Чим ясніші мрії і бажання, тим легше їх реалізовувати. Мріяти дуже корисно, каже Владислав Газолишин. Світ ілюзій — це своєрідний світ відпочинку. Головне — не застрягати у світі мрій назавжди. Добре, коли людина розуміє, що треба мрії наближувати до реальності, а не реальність підганяти під ілюзію.
Оригінал статті на сайті http://20minut.ua