Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
Врятують психологічний бар’єр і позитивні емоції

Сімейні та приятельські стосунки – це речі стабільніші, ніж ситуація в державі, яка може часто змінюватися

Аби захиститися від впливу кризи, треба більше перебувати в колі сім’ї та друзів або відгородитися від проблем своєрідним психологічним бар’єром.

— Економічна скрута вже позначилася на настрої людей. Вони почуваються беззахисними, бо нічого не можуть вдіяти з проблемами, які виникли у цілої держави, — каже психоаналітик Владислав Газолишин. — Людям видається, наче їх образили, ними знехтували.

Єдиний захист — пошук підтримки у сім’ї, друзів чи близьких. Бо це — люди, які справді підтримають у разі якихось негараздів. Саме це забезпечує нам відчуття стабільності, якого не вистачає в скруті. На думку психолога, із близьким оточенням можна поговорити про речі, які не стосуються проблем, пожартувати, відволікаючись таким чином від негативу.

— Сімейні та приятельські стосунки — це речі стабільніші, ніж ситуація в державі, яка часто може змінюватися, — каже чоловік. — І саме це сприяє появі відчуття спокою.

Багато хто переконався, що шукати захисту в держави не варто, вважає пан Газолишин. До того ж, криза, швидше за все, буде прогресувати. Тому кожному варто виробити психологічний бар’єр, який захистить від негараздів. — Треба навчитися абстрагуватися від проблем і менше переживати, — радить він. — Людина має бути впевненою в собі, культивувати віру в себе і те, що вона здатна подолати всі труднощі. Слід говорити собі: “Усе буде добре, я зможу впоратися з будь-якими негараздами, бо я — сильна людина”.

Слід отримувати якомога більше позитивних емоцій і надіятися тільки на себе, зауважив пан Газолишин. Не варто перейматися через проблеми, а сприймати їх спокійно. Легше пережити кризу тим, хто вірить у Бога, адже молитва сприяє внутрішньому заспокоєнню.

— Треба вірити: Бог захистить від негараздів, — підсумував пан Газолишин.

Оригінал статті на сайті http://20minut.ua