Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
“Загляньте” в майбутнє перед рішенням про аборт

Не треба фіксуватися на теперішньому моменті життя, вважає психолог. Також над жінкою не повинно висіти дамокловим мечем, що все треба вирішити якнайшвидше. Щоб прийняти рішення, робити чи не робити аборт, треба “побачити” себе в майбутньому. — Треба

Не треба фіксуватися на теперішньому моменті життя, вважає психолог. Також над жінкою не повинно висіти дамокловим мечем, що все треба вирішити якнайшвидше. Щоб прийняти рішення, робити чи не робити аборт, треба “побачити” себе в майбутньому. — Треба себе “перенести” в майбутнє і уявити, скажімо, років через п’ять, — каже психолог “Психосоматичного центру” Владислав Газолишин. — Запитати у себе — що і кого ви бачите навколо. Можливо, жінка вже любить ту дитину, яку побачить у майбутньому більшенькою, каже Владислав Газолишин. Тоді їй легше буде зрозуміти, хоче вона цієї дитини чи ні.
Інколи рішення легше прийняти, якщо за п’ять років вона побачить себе щасливою мамою. Тоді треба думати про те, як “обставити” цю ситуацію, де брати гроші, хто може допомогти. Або навпаки, вона побачить страшне життя разом з тим чоловіком, який є зараз коло неї. І дитина не буде щаслива в такому оточенні. Крім того, психолог каже, що жінці треба порадитися про свої дії з батьком дитини, незалежно від того, чи вона з ним у шлюбі, чи ні. Не треба жити зі стереотипом, що всі проблеми жінка повинна вирішувати сама. Чоловік має право знати і нести відповідальність за наслідки. На думку Владислава Газолишина, жоден аборт, якою б стійкою психологічно не була жінка, не проходить безслідно. Різниця у тому, що для когось цей слід більший, для когось менший. Слід лишається тому, що свідомо чи підсвідомо жінка відважується на вбивство. Почуття провини через аборт, як правило, виникає у всіх, резюмує психолог. — Буває, що “зрив” стається через рік після аборту, — каже він. — У когось це проявляється у вигляді психосоматичної хвороби, яка виливається не тільки в душевні муки, а й у тілесні хвороби. Тоді болить голова, частішають є застуди, болить шлунок, виникає втома. У майбутньому почуття провини може проявитися в тому, що жінка буде надмірно опікувати наступну дитину, може бути надто тривожною мамою.
Оригінал статті на сайті http://20minut.ua