Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
В основі списування - обман або самообман

Шпаргалка — це своєрідний спосіб захиститися, допомогти собі, вважає психоаналітик Владислав Газолишин

Якщо студент сам готує “шпори”, це можна розглядати як спосіб підготовки до здачі екзамену. Він дозволяє зменшити тривогу, набути впевненості, тренувати пам’ять.

У світі існують різні погляди на використання студентами “шпор”, зауважує Владислав Газолишин.

— У вузах Америки, Анг­лії чи Франції списування вважається злочином, за який відраховують з університету, — наводить при­клад психоаналітик. — Це велика пляма на репутації, з якою важко продовжувати навчання. А ось в Індії існують вузи, які самі продають шпаргалки, а їх написання входить до навчальної програми.

І все ж в основі списування лежить обман, вважає пан Владислав. Якщо студент протягом всього навчання розраховує лише на шпаргалки, то очевидно, що він отримує насолоду від ризику. Можна навіть говорити про наявність у такої людини психологічного розладу, за якого особа отримує величезне задоволення від ризику й обману.

Звичка обманювати, яка виявляється під час спи­сування, може ніколи бі­ль­ше не проявитися, до­дає психоаналітик. Однак якщо студент користу­є­ться під­казками постійно, це стає нормою його поведінки, і він застосовує її і в побуті. Така особа буде жити обманом весь час.

Наприклад, складна ситуація на дорозі — теж свого роду екзамен. Як правило, люди, які звикли обдурювати, погано водять машину і наражають на небезпеку себе й оточуючих.

Оригінал статті на сайті http://20minut.ua