Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
Ворожки заробляють на... страхові

Владислав Газолишин, голова осередку психотерапевтів: — До ворожбитів та знахарів люди можуть звертатися з кількох причин. Але можна виділити два основних моменти. Перший — людська підсвідомість, а точніше — міфічне мислення. У кожного є міфічний

Владислав Газолишин, голова осередку психотерапевтів: — До ворожбитів та знахарів люди можуть звертатися з кількох причин. Але можна виділити два основних моменти. Перший — людська підсвідомість, а точніше — міфічне мислення. У кожного є міфічний пласт мислення, який змушує її боятися темряви, вогню, таємничого, незрозумілого, в тому числі і майбутнього. Коли в людини виникає проблема, то ця частина нашого мислення активізується. Щоб вирішити все, з людиною у цей час треба говорити мовою міфічних персонажів. Саме це і роблять ворожки. Виливання воску, гадання на картах, різноманітні таємничі дійства, які вони здійснюють, викликають у клієнта захоплення, а також довіру. Багато людей хочуть довідатись, що їх очікує у майбутньому. Коли гадалка розповість, що людину чекає, тоді майбутнє перестає бути невідомим, отже, його можна не боятися.
Різні захворювання, причину яких не завжди вдається пояснити лікарям, можуть бути пов’язані із психікою людини. Трапляється, що травма, яку вже давно вилікували, може знову нагадати про себе, хоча з медичної точки зору людина здорова. Фізично від травми можна менше постраждати, ніж від психологічного удару, від причин або умов, за яких вона трапилася. Усе відкладається на міфічному рівні мислення і з часом хвороба нагадує про себе. Тоді хворий підсвідомо звертається до міфічного мислення — віри у духів чи добрих фей, які можуть допомогти позбутися хвороби. А ворожки, власне, підтримують цю віру в людині. Другий момент — це так звана екзистенційна криза, яку переживає кожна особистість. З народженням людина отримує певну інформацію, закладену на генетичному рівні. Через певні періоди, наприклад, у 6, 16, 25-30 років, вона замислюється над життям — для чого вона на цьому світі? Це, власне, і є екзистенційна криза. Проте такі періоди — позитивні, бо спонукають розвиватися, змінюватися. Але якщо особа боїться цих змін, тоді звертається за допомогою до ворожіння, яке може дещо прояснити майбутнє. Знахарі і ворожбити будуть завжди, адже люди тягнуться до них інстинктивно. В той же час ті, хто звертаються за допомогою до ворожок, не можуть або не хочуть самостійно долати труднощі. Вони перекладають власну відповідальність за проблеми, які виникли, у тому числі і хвороби, на когось іншого. У даному випадку — на персонажів міфічного світу. Але у таких ситуаціях краще звернутися до кваліфікованих спеціалістів — психологів чи психотерапевтів. Саме вони допомагають перебороти труднощі власними силами, а не за допомогою міфічних істот.
Оригінал статті на сайті http://20minut.ua