Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
Довге волосся може свідчити про сексуальність

Очі, губи, ніс, одяг чи навіть його відсутність на малюнку можуть нести певну інформацію про людину, яка малює

Звичайно, без певної психологічної підготовки люди не зможуть розшифрувати малюнок, або психотест, як його називають фахівці. Проте психоаналітик асоціації психотерапевтів і психоаналі­тиків України Владислав Газолишин погодився від­крити нам декі­лька цікавих моментів.

— Аби з’ясувати проблему, можна попросити пацієнта намалювати людину, — каже він. — Зазвичай люди малюють персонажів, подібних на себе.

У малюнку, за словами лікаря, важливо все. Приміром, про те, що людина працює розумово, свідчать розміри голови. Якщо хтось малює голову пропорційно більшою, можна припустити, що він лю­бить розумову працю, багато читає, розуміє. Про те, як людина спілкується, сві­дчить рот. Якщо він виділений, отже, пацієнт дуже балакучий. Якщо ж виділені чи збільшені очі, можна здогадуватися про спостережливість і бажання бачити, здавалося б, навіть непомітні дрібниці. Вуха свідчать, що людина вміє слухати те, що їй розповідають. Утім, інколи великі вуха на малюнку видають довірливість його автора.

— Виражені стегна можуть свідчити про бажання материнства, — вважає психоаналі­тик. — Особливо якщо жі­нка кладе на них руки.

Яскраво виражену сексуальність у чоловіків “видає” волосся, а саме - вуса і борода. жінок — оголені руки, довге волосся та різні прикраси.

Цікаво, що прикраси — браслети, кольє, сережки та інше на малюнку “повідомляють”, що жінка любить шум — веселі компанії, бучні вечірки, масові святкування.

Утім, робити висновок, що пацієнтку не цікавить секс, якщо вона намалювала жінку з коротким волоссям, також не можна. Бо ж малюнок слід розглядати цілісно, вважають фахівці. Навіть найменша деталь, приміром, пря­жка на взутті чи якась чіткіше проведена лінія можуть свід­чити про справді важливу проблему. Тому розтлумачувати малюнок са­мо­сті­йно Владислав Газолишин не радить.

 

Оригінал статті на сайті http://20minut.ua