Календар запису на терапію

Władysław Gazołyszyn - ZnanyLekarz.pl

Події в Україні та за кордоном

Мова сайту
Тернополяни не здають графітерів

Жоден тернополянин ще не звернувся з донесенням у міліцію про діяльність графітерів

-         Винагорода в розмірі 1700 гривень (100 неоподаткованих мінімумів) призначена за повідомлення про тих, хто розмальовує будинки графіті, - каже секретар Тернопільської міської ради Тарас Білан. - Але, незважаючи на це, жодного звернення на графітерів ще не надійшло.

Для того, щоб отримати гроші, треба зателефонувати в міліцію, коли бачите графітера, який розмальовує стіни. Потім потрібно дати свідчення в міліції про це. Тарас Білан каже, що, на його погляд, звернень не поступало тому, що потрібен перший прецедент.

-         Якби одна людина повідомила про обмальовування будинків і отримала гроші, то й інші почали б робити це, - вважає Тарас Білан. – Тоді тернополяни переконалися б, що влада виконує свої обіцянки і дійсно видає 1700 гривень.

На думку психолога Владислава Газолишина, з психологічної точки зору методи впливу на графітерів влада вибрала неправильно.

-         Враховуючи наш національний менталітет, я вважаю, що люди не будуть доносити і “стукати” на когось, бо це українці вважають ганебною справою. – каже Владислав Газолишин. – Крім того, сам метод впливу фактично стравлює людей, змушує їх закладати ще когось.

Методи боротьби з обмальовуванням будинків, на думку пана Газолишина, повинні бути більш позитивними. По-перше, варто врахувати те, що будинки обмальовують підлітки, які таким чином хочуть самовиразитися. Тому варто дати їм таку можливість – наприклад, виділити спеціальне місце, яке можна було б обмальовувати графіті, каже він. А ще – люди можуть побоюватися, що їм після того, як вони “здадуть” одного графітера, помстяться. Наприклад, обмалюють будинок чи щось подібне. За ті 1700 гривень розумніше було б купити фарби і замалювали графіті, вважає Владислав Газолишин.

До речі, у Тернополі вже є спеціальне місце, за розмальовування якого навіть відзначають: міськрада виділила для графітників бетонну стіну вздовж залізниці на вул. Дивізії “Галичина”.

Оригінал статті на сайті http://20minut.ua