НЕВРОЗ

Невроз (новолат. neurosis, походить від грец. Νεῦρον - нерв; синоніми - психоневроз, невротичний розлад) - в клініці: збірна назва для групи функціональних психогенних розладів, до яких часто відносять більш ширше поняття

 

Невротичні розлади мають тенденцію до затяжного перебігу. Клінічна картина таких розладів характеризується астенічними, нав'язливими та істеричними проявами, а також тимчасовим зниженням розумової та фізичної працездатності. Поняття «невроз» було введено в медицину в 1776 році шотландським лікарем Вільямом Кулленом.

Терапія неврозу/Лікування неврозу

Психогенним фактором у всіх випадках є конфлікти (зовнішні чи внутрішні), дія обставин, що викликають психологічну травму, або тривале перенапруження емоційної або інтелектуальної сфер психіки.

 

Термін зазнав численних переосмислень і досі не отримав однозначного визначення. До того ж варто зазначити, що в медицині та біології «неврозом» можуть називати різні функціональні порушення вищої нервової діяльності.

 

Причини і механіка розвитку неврозу

Різні психоаналітичні теорії трактують невроз і його симптоматику в основному як наслідок глибинного психологічного конфлікту. Передбачається, що такий конфлікт формується в умовах зберігання протягом довгого часу соціальної ситуації, яка перешкоджає задоволенню базисних потреб людини або становить загрозу для його майбутнього, яку він намагається, але не може подолати.

 

Зигмунд Фрейд вважав, що невроз утворюється в результаті протиріч між інстинктивними потягами (Воно) і забороняє Над-Я, представляє собою мораль і закони моральності, закладені в людину з дитинства.

 

Карен Хорні вважала, що невроз виникає як захист від таких несприятливих соціальних факторів, як приниження, соціальна ізоляція, тотальний контроль батьків у дитинстві, зневажливе і агресивне ставлення батьків до дитини. Щоб захиститися, дитина формує три основні способи захисту: «рух до людей», «проти людей» і «від людей». Рух до людей переважно представляє собою потребу в підпорядкуванні, у любові, у захисті. Рух проти людей - це потреба в тріумфі над людьми, у славі, у визнанні, в успіху, в тому, щоб бути сильним і справлятися з життям. Рух від людей є потреба в незалежності, свободи, на віддалі від людей. У кожного невротика є всі три типи, проте один з них домінує, таким чином можна умовно класифікувати невротиків на «підлеглих», «агресивних» і «відокремлених». Карен Хорні приділяла багато уваги не тільки проблемам, породжуваним протиріччями між цими трьома способами захисту, але і проблем, породжуваним самими захисними тенденціями.

 

В цілому, на даний момент розвиток неврозу спричиняють такі психологічні чинники:

- особливості особистості;
- умови її дозрівання і виховання;
- становлення взаємин із соціумом;
- рівень домагань.

 

Психосоматичні розлади http://ru.wikipedia.org/wiki/психоматика

Пограничні розлади http://ru.wikipedia.org/wiki/расстройство личности

 

ЕФЕКТИВНО ЛІКУЄМО ЗА АДРЕСОЮ

 

Польща, місто Краків, вул. Любeльска 4

Ми працюємо: понеділок - п'ятниця з 9.00 до 18.00

для довідок та попереднього запису viber: +48 884 168 023

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

КОНСУЛЬТУЄМО безкоштовно В SKYPE: vladyslavgazolyshyn