ЛІКУВАННЯ ЕНУРЕЗУ

Терапія енурезу/Лікування енурезу

За міжнародною класифікацією психічніх хвороб, 10% дітей в віці 5-12 років хворіють на енурез.

 

Eндрю ЛЕКМАН, професор психології, один із співавторів міжнародного МКХ-10 діагностічного збірника хвороб, каже так:

"Енурез" - це мимовільне сечовипускання у дитини, віком від п'яти років. Коли називають цей діагноз, найчастіше мають на увазі первинний нічний енурез, який проявляється сечовипусканням уві сні, спостерігається у дитини з самого народження і не супроводжується симптомами яких-небудь порушень органічного або психічного характеру.

 

Такий первинний енурез необхідно відрізняти від інших форм енурезу, які виникають у зв'язку з різними урологічними, неврологічними, психічними або ендокринними захворюваннями і виявляються денним нетриманням сечі (денний енурез) або рецидивом, які настали після хоча б піврічного відсутності «мокрих ночей», - вторинний енурез.

 

Переважна більшість дітей, які страждають нічним нетриманням сечі, з віком цю проблему долає. Але у 8-10% дітей і, як мінімум, у 1% підлітків і дорослих енурез зберігається і далі. Хвороба перетворюється на соціальну проблему, тому що викликає у пацієнта відчуття ущербності, ускладнює адаптацію в суспільстві, викликає почуття неповноцінності, унеможливлює ближчий контакт з однолітками.

 

Існує кілька гіпотез походження первинного нічного енурезу.

 

Перша і найголовніша причина - сімейна схильність. Ризик виникнення захворювання у дитини складає 77% у випадку, якщо енурез був в обох батьків, 44% - якщо нічним нетриманням страждав один з батьків, і лише 15% - якщо енурезу не було ні в одного з них. Порушення сну (порушення пробудження). Багато батьків вважають глибокий сон дитини головною причиною нічного нетримання сечі. Однак при сучасних дослідженнях рівня сну за допомогою електроенцефалографії не було виявлено взаємозв'язку між глибиною сну і епізодами енурезу. Виявилося, що первинний нічний енурез може з'явитися в будь-який час ночі, незалежно від стадії сну, але спостерігається дещо частіше протягом перших трьох-чотирьох годин після засинання, тобто в той час, коли максимальна нічна продукція сечі. Тому лікувати енурез ліками, які впливають на глибину сну, нераціонально. Порушення функції сечового міхура. Деякі дослідники вказують на знижену функцію сечового міхура у 50% хворих на енурез. Однак виявилося, що в більшості це були пацієнти і з денним нетриманням сечі. Порушення середньодобового контролю виділення сечі нирками. Ще в 1952 р. було виявлено, що при енурезі у пацієнтів вночі виробляється значно більше сечі, ніж у здорових людей. Згодом було виявлено, що нічному енурезу може сприяти підвищена нічна стійкість нирок до дії антидіуретичного гормону (АДГ). Цей гормон виробляється в гіпофізі людини. Дефект підвищеного виділення води нирками є першою науково доведеною аномалією, яка характерна для багатьох пацієнтів з первинним нічним енурезом.

 

Соціально-психологічні проблеми. Такі фактори, як зміна місця проживання, зміна соціально-майнового стану батьків, стресові ситуації в сім'ї та інші, ймовірно, в деяких випадках можуть сприяти появі енурезу. Але енурезу вторинного, який може настати після великого періоду «сухих ночей».

 

Підводячи підсумок, хочеться зазначити, що успішне лікування енурезу у 98-и випадках зі 100, можливе при кваліфікованій діагностиці і професійній терапії і швидше за все мова йде про психотерапію.

 

Таке лікування ви можете отримати у
ЦЕНТРІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ І СОМАТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ

 

Вчасне звернення до спеціалістів дозволить надалі уникнути психологічного травмування дитини, і дасть можливість вилікувати вашу дитину від енурезу.

 

 

ЕФЕКТИВНО ЛІКУЄМО ЗА АДРЕСОЮ

 

Польща, місто Краків, вул. Любeльска 4

Ми працюємо: понеділок - п'ятниця з 9.00 до 18.00

для довідок та попереднього запису viber: +48 884 168 023

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

КОНСУЛЬТУЄМО безкоштовно В SKYPE: vladyslavgazolyshyn