СИНДРОМ ЕМІГРАНТА

 

Підтвердженням приказки "Риба шукає, де глибше, а людина - де краще" служать хвилі виїзду наших земляків за кордон на роботу – так звана трудова еміграція. Люди їдуть в Італію, Португалію, Іспанію, Англію, США не з добра, а інколи, робота за кордоном то єдиний спосіб щоб прогодувати свою сім`ю. Дехто швидко адаптується, знаходь житло, роботу, а у декого можуть виникати проблеми з адаптацією і одна з них – це, так званий «синдром емігранта».

Терапія СИНДРОМУ ЕМІГРАНТА

Що ж це таке і як цей синдром себе проявляє, чим він є небезпечний для здоров’я і в першу чергу психічного здоров’я людини, чи можна запобігти йому і коли вже є розлад, то де можна вилікуватись? Ось коротка характеристика – синдрому емігранта – це стійкий негативний стан, що розвивається через постійне нервово-психічне напруженням і почуття психологічного дискомфорту та страху, часто через відчуттям морально-психологічного приниження гідності особи. В свою чергу це викликає відчуття фізичного та розумового виснаження, інколи ці люди скаржаться на відсутність емоцій, на важкість думати, на втрату інтересу до життя, виникає відчуття власної нікчемності, неповноцінності. Часто до психологічного стану дискомфорту додається об’єктивне незнання мови, культури та традицій тої країни те перебуває заробітчанин. Тоді, з’являються відчуття ізоляції, виникають думки про переслідування, з’являється страх бути пійманим та депортованим, наростає підозра оточуючих у шахрайстві по відношенню до себе, відчуття, що хочуть завдати шкоду. Через негативні умови проживання, неякісне харчування, синдром емігранта, розвивається досить швидко і в кращому випадку людина змушена повернутись додому і лікуватись на Україні, а в гіршому, залишається сам на сам з хворобою (як правило за кордоном наші заробітчани не отримують необхідної допомоги, а інколи і не знають, що це хвороба, яку треба лікувати) і це може закінчитись трагічно. Статика є сумною і страшною – все більше наших співвітчизників гинуть за кордоном в трагічних випадках, стають хворими на алкоголізм чи наркоманію – просто помирають. Великою мірою, причиною цього, є синдром емігранта.

 

Часто, коли людина знаходиться в хворобливому стані синдрому, її стан погіршується і розвиваються певні, психосоматичні захворювання. Психічний стан тоді ніби покращується, стає менше тривоги, зникає смуток і туга – можна ходити на роботу, спілкуватись, але починає хворіти тіло: розвиваються специфічні ознаками соматизації синдрому емігранта, тобто:

– раптове підняття і падіння артеріального тиску;
– болі в шлунку, причому: аналізи та обстеження (скажімо ендоскопічні) не показують ознак хвороби шлунку;
– шкірні висипання, сильний свербіж, екземи які з’являються і так само раптово зникають не залежно від лікування;
– сильні головні болі без особливих зовнішніх причин ( артеріальний тиск в нормі, немає травм голови …і т.п);
– напади задишки, які можуть нагадувати астму (часто лікарі діагностують я к паніку);
– болі в суглобах та м’язах без фізичних навантажень; часом є відчуття тягаря на грудях – «відчуття каменю на душі».

 

Люди з синдромом емігранта часто не розуміють причини свого психологічного стану і тому схильні приписувати оточуючим, особливо своїм рідним, сім`ї, причини своїх негараздів: – можна почути скарги :«Я тут працюю, все для вас, а ви такі невдячні…». Але, хворобливий стан відрізняється від здорового тим, що при хворобливому стані, синдрому емігранта, висловлюються неадекватні до ситуації претензії і не можливі для виконання вимоги: розвивається немотивована ревність, агресивність, лють.

 

Непоодинокі є випадки, коли хворобливий психологічний стан синдрому емігранта ставав причиною конфліктів в сім`ї , що привело до розлучення. Страждають близькі люди страждають батьки, страждають діти.

 

Нажаль, особи які страждають, не знають куди звернутись по допомогу, …родичі би хотіли допомогти своїм близьким але не знають, що ж відбувається з їх рідною людиною, як себе поводити з нею, чим їй можна зарадити.

 

Допомогою з усунення синдрому емігранта займаються психологи, психотерапевти, лікарі психіатри. У ЦЕНТРІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ І СОМАТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ, Вас зрозуміють, та нададуть адекватну психокорекцію і Ви зможете працювати і допомагати своїй сім`ї, будете щасливі і здорові.

 

 

ЕФЕКТИВНО ЛІКУЄМО ЗА АДРЕСОЮ

 

Польща, місто Краків, вул. Любeльска 4

Ми працюємо: понеділок - п'ятниця з 9.00 до 18.00

для довідок та попереднього запису viber: +48 884 168 023

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

КОНСУЛЬТУЄМО безкоштовно В SKYPE: vladyslavgazolyshyn